...

Markeerimine joogitööstuses

Markeerimine õlletööstuses

Joogitööstust kujundab tarbijate huvi erinevate toodete vastu, olgu need erinevate maitsetega või hooajalised tooted. Järjest suurem rõhk on ka jätkusuutlikkusel. Edu joogitööstuses tähendab kõrget tootekvaliteeti, tõhusat villimist ja töökindlat markeerijat, eriti nüüd, mil rahvusvaheliste ja eksootiliste jookide populaarsus on tõusuteel.

Villimine ja markeerimine

Kõrgeima kvaliteedistandardi tagamiseks on oluline täpne villimine. Ükski teine toiduainetööstus ei tööta nii suure tootmiskiirusega, kui joogitööstus. See tähedab, et kui vaid üks osa kogu tootmisliinil lakkab töötamast, võib see põhjustada tuhandeid praake.

Sildid tuleb paigaldada täpselt ja toode tuleb ohutult pakendada. Õige märgistus on identifitseerimise jaoks määrava tähtsusega. Kvaliteediprobleemidele võimaldab kiiresti reageerida partiide täpne nummerdamine. Selles niiskes tootmiskeskkonnas on IP65 märgistussüsteemide jaoks asendamatu.

Parim-enne kuupäev ja partii number

On püsiv ja muutuv trükk, mis pudelile pannakse. Püsiv hõlmab toiteväärtuste ja allergiate täpsustamist, samuti tootja üksikasju ja QR-koode turunduseks. Tavaliselt on need eelnevalt trükitud pudeli etiketile, purgile või pakendile.

Mis muutub, on näiteks tootmiskuupäev, parim-enne kuupäev või partii number. Erinevalt püsivast kujundusest, peab muutuv markeerimine olema integreeritud tootmisprotsessi ja ideaalis peaks see olema võimalikult säästlik.

Kaks joogitööstuses kõige sagedamini kasutatavat märgistussüsteemi on jugaprinter ja laser.

Markeeritud pudelid

Laseriga printimine

Laserprintimise süsteemid sobivad hästi kiirele tootmisliinile ja regulaarset hooldust ei vaja. Lisaks ei vaja lasersüsteemid kulumaterjale. Selle tehnoloogia kasutamiseks tuleb eraldi luua ohutu töökeskkond. See tähendab lisaks ohutusseadmeid, mis tuleb tootmisega integreerida. Eriti alumiiniumpurkidele printimisel, sest laserprintimisega seotud  põlemisprotsess koos alumiiniumi osakestega võib moodustada tule- ja plahvatusohtliku segu. 

Laserprintimise käigus tekkivad aurud võivad olla mürgised ja need tuleks tootmisest välja suunata. Samuti tuleb meeles pidada, et pikemas perspektiivis ja sõltuvalt laseri tüübist tuleb laserkiire allikas pärast teatud kasutusaega uuesti täita või välja vahetada. Tuleb ka meeles pidada, et laseri soetamiskulud on 2-4 korda suuremad kui jugaprinteril.

Jugaprinteriga printimine

CIJ (Continuous inkjet) tehnoloogia on maailmas kõige laialdasemalt kasutatav märgistamistehnoloogia. Peamiselt, sest jugaprinter on suhteliselt odav ja sobib universaalseks kasutamiseks. See on paindlik ja suudab pakkuda villimiseks vajalikku suurt printimiskiirust. 

CIJ-printerid sobivad peaaegu kõikidele pindadele, kujunditele ja materjalidele. Markeerimine on kontaktivaba ja seetõttu ka integreerimine lihtne. Kasutamine on inimestele ja keskkonnale ohutu ning kaitseseadmeid pole vaja. 

Tindid kuivavad ülikiiresti ning sobivad peaaegu kõikidesse tootmiskeskkondadesse. Lisaks tagavad CIJ-tindid tugeva nakkuvuse. Tavaliste jugaprinterite suur puudus on see, et neid tuleb korrapäraselt puhastada, sageli isegi igal käivitamisel. Kui see juhtub, tuleb tootmisliin peatada. Korrapärane puhastamine juhtub, sest masinas olev tint kuivab ära, kui seda ei kasutata. Tulemuseks on seisakud ja mittekõlblik kiri pärast käivitamist. 

Leibingeri masinatega võib tüüpilised jugaprinteri puudused unustada: 

Uus markeerija, mis ühendab laser- ja tindiprinteri eelised

Sel aastal on LEIBINGER turule toonud uue markeerija IQJET. See kõrvaldab tavapärase CIJ-tehnoloogia puudused, ühendades samal ajal nii laser- kui ka jugaprinteri eelised: võimalikult vähe hooldust, soodsad investeerimiskulud ja integreerimise lihtsus. Lisaks hõlmab see süsteem selget keskendumist tegevuskulude vähendamisele.

Töökindlus ja rikete vältimine, eriti kiirelt liikuvas joogitööstuses, on olulised omadused. 

1. Turul ainulaadse IQJET-i automaatne düüside sulgemistehnoloogia tagab töökindluse ja sujuva töö. See sulgeb tindiringluse pauside ajal, muutes selle täiesti õhukindlaks. See hoiab ära düüsi ummistumise ja tindi kuivamise. Nii välditakse puhastuskulusid, süsteemi igapäevast ettevalmistamist ja kulukaid tootmisseisakuid. 

2. IQJET-i leivanumber on see, et see ei vaja esimese viie tööaasta või 20 000 töötunni jooksul üldse hooldust

Printeri ühendamine tootmisliiniga

Printer on varustatud suure hulga liidestega, sealhulgas OPC UA ja integreeritud PLC, mis tähendab, et seda saab kiiresti ja lihtsalt integreerida igasse tootmisesse.

Madalad tegevuskulud

See printer kasutab oluliselt vähem tinti, lahustit ja energiat kui varasemad jugaprinterid. Kui masin ei prindi, ei tarbi IQJET üldse lahustit ja seda võimaldab automaatne düüside tihendussüsteem. Trükiprotsessi käigus aurustunud lahusti kogutakse ja tagastatakse süsteemi. 

Selle tulemuseks on väiksemad heitkogused ja kuni poole väiksem lahustikulu. Kõige tähelepanuväärsem uuendus energiatarbimise osas on uus pumbasüsteem. Selle süsteemiga ei pea pumbad enam pidevalt töötama, ehk nad tarbivad vähem energiat ja kestavad kauem. 

Lai tindivalik

Joogitööstuses kasutatavatel printeritel peab olema suurepärane nakkuvus ning niiskuskindlus peab olema tagatud. 

LEIBINGER pakub laia tindivalikut, mis sobivad peaaegu igale materjalile. See kehtib ka eriti keeruliste keskkonnatingimuste kohta, näiteks temperatuurikõikumised või niiskus.

Jugaprinteri tint

Kokkuvõtteks

Õige markeerimisseade mängib joogitööstuses tulenevate väljakutsetega toimetulemisel otsustavat rolli. Tõhusad markeerijad, nagu LEIBINGER IQJET, pakuvad tuge jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamisel, tootlikkusel ja kogu tegevuskulude vähendamisel.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.